Fialová třída – „Návštěva u krtka“

V úterý 18. 10. 2022 naše dopoledne probíhalo ve vlašimském Ekocentru. Tentokrát jsme navštívili program „Na návštěvě u krtka“. Děti se moc těšily a zajímalo je, co se zase nového dozví.

Hlavní roli měla oblíbená pohádková postavička krtka. Spolu s krtečkem jsme vzpomínali na jeho zážitky, které většina z nás znala z pohádek – jak si krtek ušil kalhoty, postavil autíčko, uzdravil kamarádku myšku, atd. Pak nás malý hrdina seznámil se svým životním prostředím – půdou. Vyprávěl nám, jaká zvířátka žijí pod zemí. Proměnili jsme se v malé vědce. Byli jsme rozděleni do 4 skupin. Každá skupina měla svou hromádku půdy a pomocí rukou a lžic jsme ji prozkoumávali. K dispozici jsme měli lupy, abychom mohli zblízka pozorovat, co jsme v hlíně našli – o žížaly a stonožky nebyla nouze.

V závěru programu jsme si všichni na samotné krtky zahráli a prolezli si samostatně jeho podzemní noru.

Moc se těšíme na další dobrodružné dny ve školce 😊