Červená třída – Poznáváme naše město křížem – krážem

V týdnu od 7. 2. do 11. 2. jsme se věnovali tématu „Naše město“. Děti dostaly za úkol přes víkend s rodiči vytvořit dům či panelák z papíru, kartonu. Jak má být dům nebo panelák veliký, jsme nechaly čistě na fantazii dětí a rodičů.

Byly jsme velmi mile překvapené, jaké výtvory děti ráno do třídy nosily. Od rána ve třídě panovala velmi příjemná atmosféra. Všichni si navzájem své výtvory představovali a prozkoumávali.

V šatně jsme si všichni společně vytvořili „svoji“ Vlašim, jak ji vidí děti svýma očima. Bylo to neuvěřitelné, s jakou radostí všechny děti tvořily – malovaly, z různých druhů stavebnic stavěly domy, nádraží, silnice, koleje, park….

Při vycházkách jsme prošli Vlašim do všech možných koutů, kde bylo jen možné – od Vlašimské, Znosimské a Domašínské brány, až po veškerá krásná místa v našem parku a městě.

Můžeme říci, že tento týden nás všechny moc bavil a společně se těšíme na další dny strávené ve školce. Také bychom tímto velmi rády poděkovaly rodičům za skvělou spolupráci při tvoření s dětmi.

Třídní učitelky Renča a Terka