Jak to u nás vypadá

Naše třídy ve školce

MODRÁ TŘÍDA

My jsme ve školce ti nejmenší a nejmladší. Do naší Modré třídy chodí 24 tříletých dětí - 10 chlapců a 14 dívek. Celý školní rok si ve školce budeme společně hrát, zpívat, cvičit, povídat si, malovat a mnoho dalších činností. Naším cílem je, aby všechny děti v naší Modré třídě byly šťastné, spokojené a veselé. Chceme vytvořit mezi dětmi a učitelkami pěkné vzájemné vztahy, aby se vždy každý do naší školky těšil.

Třídní učitelky: Renata Šandová, Lucie Novotná

ORANŽOVÁ TŘÍDA

V naší Oranžové třídě se letos potkalo 27 malých dobrodruhů – 14 holčiček a 13 kluků ve věku 3–4 roky. Většina z nich k nám do školky nastoupila letos poprvé, máme tu ale i pár zkušených kamarádů, kteří již loni školku navštěvovali a teď pomáhají ostatním objevovat, co vše v ní čeká. Naše třída je plná hravosti a zvědavosti. Společně vytváříme hřejivou a přátelskou atmosféru, kde se děti cítí bezpečně a vesele. Každý den přináší nové zážitky, tvoření i radost z prvních kamarádských dobrodružství.

Třídní učitelky: Eva Löblová, Markéta Pýchová

ČERVENÁ TŘÍDA

V Červené třídě je zapsáno 27 dětí ve věku 4-5 let. Plynule jsme navázali na minulý školní rok, kdy jsme se s dětmi věnovali metodice Dobrého začátku. Při výchovně vzdělávacím procesu se zaměřujeme na socioemoční stránku, pozitivní přístup, dodržování pěti třídních pravidel, prožitkové učení a posílení samostatnosti. Věříme, že nás čeká pestrý školní rok plný úsměvů a zážitků.

Třídní učitelky: Eliška Kunstová, Miroslava Žáková
Asistent pedagoga: Eva Vaiglová

ZELENÁ TŘÍDA

Do Zelené třídy chodí 28 dětí, z toho 14 chlapců a 14 dívek, ve věku 4 – 5 let. V kolektivu máme i předškolní děti, které budeme připravovat na vstup do základní školy. Během školního roku nás bude navštěvovat kamarád medvěd Míša, kterého známe už z loňského roku. Míša nás seznámil se základními pravidly správného společenského chování a my si tyto dovednosti budeme nadále zdokonalovat. V letošním roce se seznámíme i s kamarády Jájou a Pájou a budeme si prohlubovat znalosti o celém světě. Kamarádi nás provedou lidskými emocemi a ukážou nám, jak s nimi pracovat. A spoustu dalšího.

Třídní učitelky: Kateřina Setničková, Tereza Síčová

ŽLUTÁ TŘÍDA

Do Žluté třídy chodí 26 dětí, 14 chlapců a 12 dívek. S dětmi se budeme po celý rok připravovat na vstup do základní školy. Zaměříme se na rozvoj sebeobslužných činností a na citovou samostatnost. Budeme klást důraz na rozšiřování slovní zásoby, na výslovnost a na rozvoj pohybových schopností - hrubé a jemné motoriky. Během celého projektu „Hledání Dobrého začátku v pohádkách" nás budou provázet maňásci Emil a Kačenka. Při vzdělávání využijeme zejména prožitkové učení, kdy jsou činnosti založeny na přímých zážitcích.

Třídní učitelky: Jana Jirásková, Jana Řemínková
Asistent pedagoga: Petra Kasalíková

FIALOVÁ TŘÍDA

Naši Fialovou třídu tvoří 28 dětí - 17 dívek a 11 chlapců. Jsme třída předškoláků. Rádi si hrajeme, tvoříme a zkoumáme. Koncem září, po splnění plavčických zkoušek, se z nás stanou námořníci a vyplujeme na společnou plavbu. Budeme objevovat svět. Plnit různé úkoly. Vydáme se hledat poklad a na konci školního roku doplujeme do školních lavic.

Třídní učitelky: Dita Kotorová, Helena Zemanová