Ekocentrum – Cesta do Hračkoříše

V úterý 27. 2. 2024 navštívila Zelená třída Ekocentrum – výukový program – Cesta do Hračkoříše. Při programu se děti ocitnou v  pohádce. Pomáhají kamarádům Anežce a Tobiášovi, kteří se dohadovali a tahali o hračku oslíka, až jí rozbili. V říši hraček se spolu všichni snaží rozbitého oslíka spravit. Děti sestavují, šroubují, utahují jednotlivé části dřevěného oslíka a spravují vozík. Společně si při tom osvojují text písničky s pohybem, která jim napovídá, jak mají při práci postupovat a jaké nářadí ( šrouby, matku, podložku, klíč, šroubovák) potřebují. Do aktivit se přes prvotní ostych postupně zapojily všechny děti. Společně si zazpívaly písničku a za odměnu dostaly vystřihovánku oslíka, kterou si mohou vyrobit doma s rodiči. Program děti velmi bavil, především pro to, že se do něj mohly aktivně zapojit.