Leden ve Žluté třídě

Děti ve Žluté třídě si leden báječně užily, i když nebyl skoro žádný sníh. Počasí bylo spíše zatažené a pochmurné.

Hned první týden si ve třídě postavily cestu pro tři krále do Betléma, připomněly si jejich jména – Kašpar, Melichar, Baltazar a význam darů, které přinesli Ježíškovi (zlato, kadidlo, mirha). Tento týden děti vyrazily na zimní stadion, kde obuly brusle a spěchaly na led. Nikdo se nebál, všechny holky i kluci měli z bruslení radost. Na stadionu byla příjemná atmosféra i díky rodičům, kteří nám přišli s dětmi pomoci.

O zimních sportech si děti celý další týden povídaly, zpívaly a kreslily je. K tomu, aby mohly sportovat, potřebují být děti zdravé a fyzicky zdatné. Proto si prohlížely knihy o těle, určovaly názvy částí těla a povídaly si, jak si své zdraví udržovat. S pomocí paní učitelky zjistily, že ke všem činnostem a hrám potřebují také 5 smyslů – zrak, sluch, čich, chuť a hmat. Vyzkoušely si spoustu didaktických her, her s padákem a venku pracovaly s lupou. Děti všech 5 smyslů výtvarně ztvárnily pomocí tuše a pastelek.

Na konci ledna poznávaly děti ptáčky, povídaly si o tom, jak se o ně postarat, vyrobily pro ně lojové koule a kreslily hezké obrázky dle své fantazie.