Popelka v parku

Ve čtvrtek 2. 2. 2023 vyšly děti ven na procházku a zaslechly, jak si u zámku někdo zpívá písničku z Popelky. „Jedno zrnko popela, jedno zrnko máčku, kde pak ty bys uměla, vzít jen do zobáčku…“. Děti byly velice zvědavé, kdo a kde si písničku prozpěvuje, a tak se vydaly po jejím zvuku. Písnička je zavedla až ke třem smrčkům u vlašimského zámku, kde uviděly uklízející Popelku. Potichu ji sledovaly a čekaly, co se bude dít dále. Děti byly u toho, kdy Popelka dostala své tři oříšky, díky kterým se pak „proměnila“ na myslivce, dostala nádherné šaty na ples, na kterém tančila s princem a v posledním oříšku našla šaty svatební. Pohádka byla doprovázená krásnou hudbou z filmové pohádky „Tři oříšky pro Popelku“.

Děkujeme Popelce a princovi za krásný zážitek při procházce.