První pomoc se záchranářem Markem

Ve středu 8. února se všechny děti předškolních tříd zúčastnily besedy o první pomoci, kterou nás provázel pan záchranář Marek. Naučili jsme se, jak postupovat, když najdeme člověka v bezvědomí, se zástavou srdce a následně, jak provádět srdeční masáž, jak se zachovat při krvácení, při úrazu se zlomeninou, ale také třeba jak v prvních chvílích pomoc při popáleninách. Zapamatovali jsme si společně i základní důležitá čísla na záchrannou službu, policii i hasiče. Díky pomocníkům našeho pana záchranáře (plyšovým) medvědům a věcem potřebným k první pomoci, jako jsou například obvazy, jsme si mohli vyzkoušet i již zmiňovanou srdeční masáž nebo zastavení krvácení. Pan záchranář Marek nám pustil i dvě pohádky, ve kterých nám zvířátka a jejich kamarádi ukazovali, jak se zachovat, když při první pomoci nastane nějaký problém. Všem se nám beseda moc líbila a odnesli jsme si z ní spoustu nových informací. Moc děkujeme panu záchranáři Markovi, který nás celou besedou provázel.

Děti a třídní učitelky ze Zelené, Žluté a Fialové třídy