Co se skrývá na dně

Všechno to začalo dne 10. května na louce u vlašimského zámku, kde jsme se seznámili s paní Evou. Ta nám nejdříve rozdala cedulky se jmény. Poté jsme se společně vydali hlouběji do parku a to k potůčku vedle velkého mostu, který vede k Domašínské bráně, kde nám bylo vysvětleno, co bude následovat. Každý jsme dostal nějaký nástroj – sítko, lžíci, apod. Protože jsme byli vybaveni holinkami, všichni jsme šli lovit do potůčku s nástroji. A co jsme šli vlastně lovit? Různý vodní hmyz. Vše, co jsme našli jsme konzultovali s paní Evou a ta si naše nálezy dávala k sobě do kyblíčku s vodou a na konci jsme si všechny tvory, které jsme našli ve vodě prohlédli ve speciálním kelímku s lupou. Za nejúspěšnější nález jsme společně určili pijavici a chrostíka v domečku ze dřeva. Na konci nás paní Eva naučila hru “Z vody – do vody”, která nás moc bavila.

Děti ze Zelené třídy