Modrá třída v novém roce

Hurá, tak jsme se zase sešli v novém roce v naší Modré třídě, všichni s dobrou náladou a plní sil.

Hned první týden na nás čekali „Tři králové“. Vyprávěli jsme si o nich vánoční příběh, opakovali jejich jména a hráli jsme si hru „Na krále“. Vyrobili jsme si královské koruny a tři krále jsme i výtvarně ztvárnili. Procvičili jsme si také počítání do tří.

Ve druhém týdnu jsme poznávali naše tělo. Pojmenovávali jsme na sobě různé části těla pomocí říkanek a zkoumali se pod mikroskopem. Dozvěděli jsme se, že se v našem těle ukrývá kostra a také jsme si ukázali, co je rentgen. Moc se nám líbilo si takový rentgen vyrobit – z obtisknutých rukou a štětiček. Zajímavé bylo si povídat s loutkou, kterou jsme si sami pojmenovali „Klauník Toník“.

A už teď se těšíme na další dny společně strávené v naší třídě.